Zabudowa wnęki prysznicowej, ścianki, drzwi.

Zabudowa wnęki prysznicowej to częste rozwiązanie stosowane w projektowaniu łazienek na wymiar.

Pojedyńcza ścianka z drzwiami - ekonomiczne rozwiązanie poprzez zmniejszoną ilość szkła i zastąpienie ściankami z pustaka komórkowego lub ścianka zbudowana z GK. Ten przypadek montażowy możemy uznać za najbardziej popularny w zabudowie wnęki prysznicowej. Wąska, mała łazienka wielokrotnie ma zaplanowany projektowo prysznic na całą szerokość. Efekt jaki uzyskujemy jest o tyle ciekawy, że nie tracimy optycznie ptrzestrzeni tym bardziej, że łazienka jest dość wąska i przytłączająca. Dodatkowo warto użyć dużą ilość luster a wręcz zastąpić kafalki.

Dwie ścianki stałe, prysznicowe z drzwiami - gdy szerokość łazienki jest znaczna a kabina prysznicowa zostrała zaplanowana na końcu łązienki zmuszeni jesteśmy na zastosowanie dwuch ścian szklanych, ponieważ drzwi mają ograniczenie technologiczne zawiasów do szerokości 100cm. Niezbędne są stabilizatory nad szkłem utrzymujące ścianki w najbardziej newralgicznych punktach w górnej części.

Drzwi prysznicowe do wąskiej wnęki - Najtańsze rozwiązanie posadania kabiny prysznicowej na wymiar przy użyciu samych drzwi.

Jakie rozwiązanie wybrać ? W zależności od sytuacji montażowej dostosowujemy wymiary szkła w projekcie a jako ostateczny wyrób szkła hartowanego powstaje określona zabudowa prysznicowa. Mamy trzy rodzaje szkła: ESG FLOAT, OPTIWHITE (pozbawione zielonkawej poświaty) lub TIMELESS - easy clean - szkło ułatwiające czyszczenie. Polecamy oczywiście to ostatnie ze względu na technologię łatwego utrzymania czystości wewnątrz kabiny.